Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. PlaysOneOnTV
  2. Jeffrey

Mine and Why. Check them out, if you don't agree; then the next round is on me. (Certain restrictions apply, see the Manager for details. The Manager is currently unavailable; He is taking care of the details.)

  PlaysOneOnTV's Rating My Rating
1
Gattaca 1997,  PG-13)
2
The Fifth Element 1997,  PG-13)
The Fifth Element
One of my all time favorites.
3
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
4
Blade Runner 1982,  R)
Blade Runner
One of my Top 5 All Time Favorites!
5
MirrorMask 2005,  PG)
MirrorMask
Loved this movie! It was inteligent, brilliant, amazing and creative. One of my favorites.
6
Tank Girl 1995,  R)
Tank Girl
I got this movie. Loved it.
7
A Clockwork Orange 1971,  R)
A Clockwork Orange
I am STILL in therapy! And rightly so!!
8
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
WOW!
9
Idiocracy 2006,  R)
Idiocracy
I totally GOT and Love this movie!
10
Serenity 2005,  PG-13)
Serenity
Loved this.
11
Apocalypto 2006,  R)
Apocalypto
My therapist is on Speed Dial after seeing this. It was Beautiful, Remarkable, Horrific, Amazing, Terrifying; and I am spent. See this.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments