My Favorite Movies


  1. plasterjack
  2. Brian

Give list a short description

  plasterjack's Rating My Rating
1
Clue 1985,  PG)
Clue
A classic. I can watch this movie over and over it still cracks me up.
2
Stardust 2007,  PG-13)
Stardust
The best movie i've seen in a long time.
3
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
its mind bogglingly good.
4
Forgetting Sarah Marshall 2008,  R)
Forgetting Sarah Marshall
hysterical. there was no clear dull moment it was funny from beginning to end.
5
Serenity 2005,  PG-13)
Serenity
this movie reeled me in at the beginning and held me till the end
6
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theatres 2007,  R)
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theatres
THE BEST MOVIE OF ALL TIME
7
Hoodwinked 2006,  PG)
Hoodwinked
funny and different
8
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
unexpectedly hilarious and one of my favs
9
Death at a Funeral 2007,  R)
Death at a Funeral
it was insanely funny just like the poster says.
10
Kung Fu Hustle 2004,  R)
Kung Fu Hustle
funny and action packed
11
Scoop 2006,  PG-13)
Scoop
i loved this movie.
12
Galaxy Quest 1999,  PG)
Galaxy Quest
bwahahahahaha!!!!!!!
13
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
this movie rocks
14
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
didn't disappoint
15
Dark City 1998,  R)
Dark City
crazy dark and twisted.
16
Spaceballs 1987,  PG)
Spaceballs
a classic funny movie. you can't not like this.
17
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
one of my favorite movies of all time
18
Sky Captain and the World of Tomorrow 2004,  PG)
Sky Captain and the World of Tomorrow
it was by chance i saw this and i'm happy that i did. the marketing did this movie no justice. i loved this.
19
Proof 2005,  PG-13)
Proof
i really liked this.
20
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie
hylarity knows no bounds in this movie.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments