My Favorite Movies
My time for dance into the unreal
| pjupitermoon's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Midnight in the Garden of Good and Evil 1997, R) |
|
| 2 |
Runaway Bride 1999, PG) |
|
| 3 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 4 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Unbreakable 2000, PG-13) |
|
| 6 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 7 |
The Village 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Shirley Valentine 1989, R) |
|
| 9 |
The Butcher's Wife 1991, PG-13) |
|
| 10 |
The Last Mimzy 2007, PG) |
|
| 11 |
Bridge to Terabithia 2007, PG) |
|
| 12 |
The Ant Bully 2006, PG) |
|
| 13 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Because I Said So 2007, PG-13) |
|
| 16 |
The Man Without a Face 1993, PG-13) |
|
| 17 |
Something's Gotta Give 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Space Jam 1996, PG) |
|
| 19 |
Who Framed Roger Rabbit 1988, PG) |
|
| 20 |
The Phantom of the Opera 1989, R) |
|
| 21 |
Beaches 1988, PG-13) |
|
| 22 |
Heart and Souls 1993, PG-13) |
|
| 23 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 24 |
In Dreams 1999, R) |
|
| 25 |
Waking Ned Devine 1998, PG) |
|
| 26 |
The Mists of Avalon 2001, Unrated) |
|
| 27 |
The Witches of Eastwick 1987, R) |
|
| 28 |
Road to Perdition 2002, R) |
|
| 29 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 30 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 31 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 32 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 33 |
House of Cards 1992, PG-13) |
|
| 34 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 35 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 36 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 37 |
The Associate 1996, PG-13) |
|
| 38 |
Bogus 1996, PG) |
|
| 39 |
Jumpin' Jack Flash 1986, R) |
|
| 40 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |







































