My Favorite Movies


  piterchen's Rating My Rating
1
Superman 1978,  PG)
2
Superman II 1981,  PG)
3
Superman III 1983,  PG)
4
Superman IV: The Quest for Peace 1987,  PG)
5
Speed 1994,  R)
6
Con Air 1997,  R)
7
Face/Off 1997,  R)
8
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
9
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
10
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
11
Cinderella 1950,  G)
12
The Jungle Book 1967,  G)
13
Johnny English 2003,  PG)
14
Scary Movie 2000,  R)
15
Scary Movie 2 2001,  R)
16
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
17
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
18
The Terminator 1984,  R)
19
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
20
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
21
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
22
Rocky 1976,  PG)
23
Rocky II 1979,  PG)
24
Rocky III 1982,  PG)
25
Rocky IV 1985,  PG)
26
Rocky V 1990,  PG-13)
27
The Hand That Rocks the Cradle 1992,  R)
28
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
Very meaningfull and soo touchy, it makes you think about your real "HAPPINES". Must watch

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments