Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  pison26's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
AWWWESOME.....Im waiting for the next movie now.....lol
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Very Very Well done Gore Verbinski I salut you!!!!
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Once again you´ve done it...GO Gore!!!
4
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Very Good Movie!! recommending it to all
5
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Final Movie in the triologi, :-( Wish the where more!!!!!
6
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Peter Jackson is a Genious!!
I LOVE THE MOVIE
7
Saw 2004,  R)
Saw
Woow Its a very exiting movie, its like sitting on nedles....scary!!
Me Like!!!!
8
Saw III 2006,  R)
Saw III
Very Very Good.....it almost can measure up to the first two
9
Saw II 2005,  R)
Saw II
Different director, but still as good as the first.....still very scary...and exciting
10
Saw IV 2007,  R)
Saw IV
Saw it on the theatre......Very scary.....
11
The Silence of the Lambs 1991,  R)
12
Hannibal 2001,  R)
13
Red Dragon 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments