My Favorite Movies
| piscomistral's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 2007, R) |
|
| 2 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 3 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Scarface 1983, R) |
|
| 5 |
Invincible 2006, PG) |
|
| 6 |
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993, R) |
|
| 7 |
Troy 2004, R) |
|
| 8 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 9 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Crash 2005, R) |
|
| 11 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 12 |
Shooter 2007, R) |
|
| 13 |
Radio 2003, PG) |
|
| 14 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 19 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 20 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 21 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 22 |
Rain Man 1988, R) |






















