Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. pirategal1023
  2. holly

Give list a short description

  pirategal1023's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
HELL YEAH LIKE THE BEST MOVIE IN THE HISTORY OF TIME!!!!!!!!!!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
AMAZING LIKE THE OTHERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
third best movie ever
4
Anastasia 1997,  G)
Anastasia
DUDE!!!!!!
one of the classics!!!!!!!
5
Romeo and Juliet 1968,  PG)
Romeo and Juliet
awesome
romeo is HOT
not as hot as OB!!!
lol
6
Atonement 2007,  R)
Atonement
i was like balling at the end
it was like amazing!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
one of the best
8
The Other Boleyn Girl 2008,  PG-13)
The Other Boleyn Girl
OMG!!!
great movie
although i didnt need to see portmans head get sliced off
9
King Arthur 2004,  PG-13)
King Arthur
awesome movie!
10
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
love this movie
11
Elizabethtown 2005,  PG-13)
Elizabethtown
saw it
rocked
still hate kirstin dunst though
12
Slumdog Millionaire 2008,  R)
Slumdog Millionaire
holy crap my new favorite movie!!!! i love this movie so much!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments