Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Pirate21
  2. Jen

These are my fave movies in this order :D

  Pirate21's Rating My Rating
1
Surf's Up 2007,  PG)
Surf's Up
THIS MOVIE WAS WICKED AWESOME!!! I LOVED IT SO FREAKIN MUCH!!! SOOOOOOOO FUNNY AND CUTE!!! My fave movie of all time so far :D
2
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
Amazing. Loved the music. Loved the story. Just loved :D
3
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
Movie was freakin awesome!!! Aaron Yoo is SOOOOOOO freakin hot!!!
4
Across the Universe 2007,  PG-13)
Across the Universe
Wonderous :D Spread the peace & <3333333
5
Cloverfield 2008,  PG-13)
Cloverfield
Loved the way it was filmed :D This movie was bomb
6
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
Kick ass man :D
7
Signs 2002,  PG-13)
Signs
M. Knight Shyamalan is SOOOOOOO freaking awesome!!! WOOT!!!
8
Jurassic Park 1993,  PG-13)
Jurassic Park
Dinosaurs!!! They go rawr!!!
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Best of the 3 :D
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Oh em gee LOVE this movie!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments