My Favorite Movies


  1. pinklady585
  2. amy

Some favourites!

  pinklady585's Rating My Rating
1
Finding Nemo 2003,  G)
2
Wimbledon 2004,  PG-13)
Wimbledon
really good film! paul bettany's soooo good! and its funny!
3
Mean Girls 2004,  PG-13)
4
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
5
Love Actually 2003,  R)
6
Trainspotting 1996,  R)
Trainspotting
really good and real! film! ewan mcgregor is fantastic!
7
Grease 1978,  PG)
Grease
one of my all time favourite films!
8
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
really good film!
9
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire
one of my favourite films ever!
10
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
love heath ledger!
11
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
12
50 First Dates 2004,  PG-13)
13
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
14
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
excellent film love it lol
15
Shrek 2001,  PG)
Shrek
excellent film one of the best ever!
16
Shrek 2 2004,  PG)
17
About a Boy 2002,  PG-13)
18
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
A Knight's Tale
heath ledger and paul bettany r excellent in this film, this film is brilliant and funny!! watch it!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments