My Favorite Movies
| pinkbird2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Snakes on a Plane 2006, R) |
|
| 3 |
Point Break 1991, R) |
|
| 4 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 5 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 6 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985, R) |
|
| 7 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 8 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 9 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989, R) |
|
| 10 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |












