My Favorite Movies


  pinhead554's Rating My Rating
1
Mimic 1997,  R)
2
The Devil's Rejects 2005,  R)
The Devil's Rejects
The best horror film Ive seen in years!
3
Grindhouse 2007,  R)
4
V for Vendetta 2006,  R)
5
Equilibrium 2002,  R)
6
Batman Begins 2005,  PG-13)
7
300 2007,  R)
8
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
9
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
10
The Warriors 1979,  R)
11
A Clockwork Orange 1971,  R)
12
Fight Club 1999,  R)
13
Cube 1997,  R)
Cube
One of the best, if not underrated, sci-fi horror films ever! Highly Recommended
14
Black Christmas 1974,  R)
Black Christmas
One of the most creepiest horror films ever made! R.I.P. Bob Clark
15
Halloween 1978,  R)
16
The Hazing (Dead Scared) 2004,  R)
17
The Silence of the Lambs 1991,  R)
18
The Punisher 2004,  R)
19
Carnosaur 1993,  R)
Carnosaur
My fav guilty pleasure: CARNOSAUR!
20
Dèmoni (Demons) 1985,  R)
21
Dead Alive (Braindead) 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments