My Favorite Movies


  pilsby18's Rating My Rating
1
The Prestige 2006,  PG-13)
The Prestige
This Movie is incredible, Definately a must see
2
300 2007,  R)
300
This Movie is incredible, Definately a MUST SEE!! please go see you are missing out if you dont.
3
The Devil's Rejects 2005,  R)
The Devil's Rejects
Wow Its Sick to Think There Are People Like That IN the World Today
4
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
Messed Up Movie of All Time Gotta Love It!!
5
Hostel 2006,  R)
Hostel
This Movie Makes You Never Want To Leave the Country Definately A MUST SEE!!!
6
Saw 2004,  R)
Saw
The One that started it all I love it
7
Saw II 2005,  R)
8
Saw III 2006,  R)
Saw III
Not Enough Words to Say what a great film this was, cant wait til Saw 4 !!!! Wooo
9
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
Really Good Really Creepy Love it
10
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
This Movie I say better than the first loved it perfect horror/gore film
11
Hannibal Rising 2007,  R)
Hannibal Rising
Great Film, We actually get to see how Lecter became Hannibal
12
The Departed 2006,  R)
The Departed
This Movie Definately Deserved Best Picture, A MUST see movie"
13
The Number 23 2007,  R)
The Number 23
I give it a Four out of Five really good Jim Carrey did a great job
14
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
This Movie So Good Had to Read the Book
15
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
This Movie was hilarious I loved the whole thing, Robin Williams make it a MUST SEE
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
17
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
18
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
19
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
22
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
25
Waiting 2005,  R)
26
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
27
Braveheart 1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments