My Favorite Movies


  pigluverr's Rating My Rating
1
Gorgeous (Boh lee chun) 1999,  PG-13)
Gorgeous (Boh lee chun)
its soppy but powerful all at the same time
2
Rush Hour 1998,  PG-13)
Rush Hour
haha
3
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
haha hehe
4
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force)
its fab, great and bloody dangerous when u know that jackie chan does all his own stunts, he has been in hospital so many times they probably have a bed resevered for him lol
5
Who Am I? ,  PG-13)
6
The Tuxedo 2002,  PG-13)
The Tuxedo
its ok, seen better
7
Armour of God (Long xiong hu di) (Operation Condor 2) 1987,  R)
Armour of God (Long xiong hu di) (Operation Condor 2)
just think of all the injures
8
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan) 1998,  PG-13)
9
Jackie Chan's Project A ('A' gai wak) (Pirate Patrol) 1983,  PG-13)
10
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II)
haha
11
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
12
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
13
The Medallion 2003,  PG-13)
14
Mrs. Henderson Presents 2005,  R)
Mrs. Henderson Presents
its lovely i could watch it day after day
15
Kinky Boots 2005,  PG-13)
Kinky Boots
loved it
16
Ned Kelly 2004,  R)
Ned Kelly
makes u really think
17
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
loved the dildo scene
18
Brother Bear 2003,  G)
19
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
had me in stitches
20
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
had me in stitches
21
Flushed Away 2006,  PG)
Flushed Away
the slugs i just lovethe slugs!!!
22
She's All That 1999,  PG-13)
She's All That
for a girly film its pretty dam good!
23
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
It's a Boy Girl Thing
has dull bits, but its ok
24
Lilo & Stitch 2003,  G)
25
The Guru 2002,  R)
The Guru
its fun makes u really laugh
26
Employee of the Month 2006,  PG-13)
27
Hoodwinked 2006,  PG)
Hoodwinked
its good slightly confusing but it works out in the end
28
Spaceballs 1987,  PG)
Spaceballs
haha wat a spoof
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
32
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
wat can i say the orginals are the best!
33
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
34
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
35
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
36
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
y oh y did it end there?
37
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
38
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
39
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
40
American Pie 1999,  R)
American Pie
haha this is just mad
41
American Pie 2 2001,  R)
42
Into the Sun 2005,  R)
43
Under Siege 1992,  R)
44
Under Siege 2: Dark Territory 1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments