My Favorite Movies
Top-a-rific Movies that you just have to watch!
| pigginangel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Home Alone 2: Lost in New York 1992, PG) |
|
| 3 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 4 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 11 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 12 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |














