My Favorite Movies


  1. pierreke134
  2. Glenn

Give list a short description

  pierreke134's Rating My Rating
1
GoodFellas 1990,  R)
2
Scarface 1983,  R)
3
The Godfather 1972,  R)
4
Taegukgi hwinalrimyeo (Brotherhood) (Tae Guk Gi: The Brotherhood of War) 2004,  R)
5
Rise of the Footsoldier 2007,  R)
6
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
7
The Usual Suspects 1995,  R)
8
No Country for Old Men 2007,  R)
9
Saw 2004,  R)
10
The Butterfly Effect 2004,  R)
11
Fargo 1996,  R)
12
The Godfather, Part II 1974,  R)
13
The Godfather, Part III 1990,  R)
14
Casino 1995,  R)
15
Once Upon a Time in America 1984,  R)
16
Gladiator 2000,  R)
17
Sin City 2005,  R)
18
The Boondock Saints 2000,  R)
19
The Football Factory 2004,  R)
20
Platoon 1986,  R)
21
Full Metal Jacket 1987,  R)
22
La Haine (Hate) 1995,  R)
23
Saving Private Ryan 1998,  R)
24
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
25
Lucky Number Slevin 2006,  R)
26
Pulp Fiction 1994,  R)
27
Heat 1995,  R)
28
Reservoir Dogs 1992,  R)
29
Black Hawk Down 2001,  R)
30
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
31
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
32
Das Boot (The Boat) 1981,  R)
33
Schindler's List 1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments