My Favorite Movies


  pic055000's Rating My Rating
1
Primary Colors 1998,  R)
Primary Colors
Very Good Movie
2
Cadillac Man 1990,  R)
Cadillac Man
great funny movie as hell. Loved it
3
True Colors 1991,  R)
4
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby)
Very funny movie
5
In Dreams 1999,  R)
In Dreams
Scary movie but really good
6
Session 9 2001,  R)
Session 9
Very shocking movie
7
Extreme Measures 1996,  R)
Extreme Measures
Really Sexy movie
8
Howard the Duck 1986,  PG)
9
The Negotiator 1998,  R)
The Negotiator
Great movie man I own it and I watch everyday after skool.
10
One Tough Cop 1998,  R)
One Tough Cop
Sexy movie. Paul Guilfoyle is a pimp in dis movie. He has 2 women on the side of him and he's makin out with them one by one.
11
Beverly Hills Cop II 1987,  R)
Beverly Hills Cop II
Funny movie
12
Air Force One 1997,  R)
Air Force One
Good movie. Paul takes a risk and gets shot but hay it's a real good movie.
13
Amistad 1997,  R)
Amistad
Good movie even though Paul looks weird in those old time pants
14
September 1987,  PG)
15
The Serpent and the Rainbow 1987,  R)
The Serpent and the Rainbow
Good. Paul looks like a nerd in dis movie but he's hot
16
Random Hearts 1999,  R)
Random Hearts
Good movie.
17
Striptease 1996,  R)
Striptease
Even though I forgot about dis movie it's still good.
18
Ransom 1996,  R)
Ransom
Good but not enough Paul Guilfoyle in dis movie.
19
Naked in New York 1993,  R)
20
A Couch in New York 2000,  R)
A Couch in New York
Good confusing movie.
21
Celtic Pride 1996,  PG-13)
Celtic Pride
Funny movie gotta love it
22
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire
Very Good movie. Funny too.
23
Quiz Show 1994,  PG-13)
Quiz Show
Really really good movie. Paul Guilfoyle bein a Supreme Judge. Now that's hot right there
24
Company Man 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments