My Favorite Movies


  phynixroze's Rating My Rating
1
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
I have been a fan for more then 18 years.
2
Trainspotting 1996,  R)
Trainspotting
Love Ewan nekkid!
3
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
I love Ewan Mcgregor
4
Rent 2005,  PG-13)
Rent
The music and characters are just too great to talk about!!
5
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
I love any and all musical/operas that are out there. Went to school for Music.
6
Velvet Goldmine 1998,  R)
Velvet Goldmine
TOO many actors in it to love!!!
7
Eddie Izzard: Sexie 2003,  Unrated)
Eddie Izzard: Sexie
Eddie is way too HOT!!
8
The Pillow Book 1996,  NC-17)
The Pillow Book
Ewan nekkid.. hell yeah
9
Shallow Grave 1994,  R)
10
Long Way Round 2005,  Unrated)
Long Way Round
great trip.. and great friends
11
Young Adam 2003,  NC-17)
Young Adam
Ewan again.. what can i say
12
Clue 1985,  PG)
Clue
TIM CURRY the best
13
Threesome 1994,  R)
Threesome
gotta love any threesomes
14
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar 1995,  PG-13)
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar
Men in drag .... YUMMY
15
Grease 1978,  PG)
Grease
CLASSIC
16
Clerks 1994,  R)
17
Clerks II 2006,  R)
18
WrestleMania 22 2006,  Unrated)
19
The Number 23 2007,  R)
20
Alpha Dog 2006,  R)
21
Elizabeth 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments