My Favorite Movies
| phrekchild's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 2 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 3 |
American History X 1998, R) |
|
| 4 |
West Side Story 1961, PG) |
|
| 5 |
Snatch 2001, R) |
|
| 6 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 7 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 8 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 9 |
Arlington Road 1999, R) |
|
| 10 |
Wet Hot American Summer 2001, R) |
|
| 11 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 12 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 13 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 14 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 15 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 16 |
The Doors 1991, R) |
|
| 17 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 18 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 19 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 20 |
The Number 23 2007, R) |
|
| 21 |
The Crow 1994, R) |
|
| 22 |
Unbreakable 2000, PG-13) |
|
| 23 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 24 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 25 |
Across the Universe 2007, PG-13) |

























