My Favorite Movies
| phinomenal's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 3 |
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) 2001, Unrated) |
|
| 4 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 5 |
Along Came Polly 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 8 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 9 |
Bad Santa 2003, R) |
|
| 10 |
Elf 2003, PG) |
|
| 11 |
Who Framed Roger Rabbit 1988, PG) |
|
| 12 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 13 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |













