My Favorite Movies
| phillyi's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 2 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 3 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 4 |
Mulan 1998, G) |
|
| 5 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 6 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 7 |
Bride of Chucky 1998, R) |
|
| 8 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 9 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 10 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 13 |
The Ninth Gate 1999, R) |
|
| 14 |
Finding Neverland 2004, PG) |














