My Favorite Movies
| Philek's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Snatch 2001, R) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 8 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 9 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 10 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |










