Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  phernilla's Rating My Rating
1
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
I love it! :o)
2
Ghost 1990,  PG-13)
Ghost
I love it! I cry every time... :)
3
Garfield - The Movie 2004,  PG)
4
Cars 2006,  G)
5
Lilo & Stitch 2003,  G)
Lilo & Stitch
underbar film med relatistiska kroppar på figurerna. inga "kate moss-karaktärer" här inte... Mer "big is beautiful", o det är bra med såna här barnfilmer!!! dom behövs!! :o)
6
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch 2005,  PG)
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch
underbar film med relatistiska kroppar på figurerna. inga "kate moss-karaktärer" här inte... Mer "big is beautiful", o det är bra med såna här barnfilmer!!! dom behövs!! :o)
7
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
8
Twister 1996,  PG-13)
9
The Lord of the Rings 1978,  PG)
10
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Grymt bra film!
13
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Kanonfilm!
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
17
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
18
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
Kanonfilm!
19
American Pie 1999,  R)
American Pie
Kanonfilm!
20
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
Denna filmen får en att gapskratta så man trillar av stolen :) *ler* Så underbart rolig!
21
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
Underbar film! Precis som alla filmer jag sett med Adam Sandler i rollerna :)
22
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
Underbar film! *gripande och charmig*
23
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
Allas vår underbara Adam Sandler gör filmen! ;)
24
My Sister's Keeper 2009,  PG-13)
25
Hachi: A Dog's Tale 2009,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments