Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. pheebles
  2. phoebe

all da scary movies,the mask, the hole,little niki, rat race, the trueman show, gremlins,the wisher,the craft,mean mechein and the longest yard

  pheebles's Rating My Rating
1
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
super film
2
Wrong Turn 2003,  R)
3
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
Wrong Turn 2: Dead End
not as good as the first one but it wa ok!
4
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
apalooty amazing i cry at the end every tym i see it very amosional luv it
5
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
i luv all jim carrs funny films espesialy dis 1
6
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
sad n amazing
7
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
luv it n luv eminem
8
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
brilliant! sad that it was based on true events!
9
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
funny as out!
10
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
Funny as fk
11
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
amazing
12
Are You Scared 2005,  R)
Are You Scared
too much like saw!
13
Urban Legend 1998,  R)
Urban Legend
omg i luv dis film! one of my all time favs!
14
The Football Factory 2004,  R)
The Football Factory
love it!
15
Mean Machine 2001,  R)
Mean Machine
the monk wt a ledge, luv it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments