My Favorite Movies
| phaedrus99's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Buffalo 66 1998, R) |
|
| 2 |
May 2002, R) |
|
| 3 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 4 |
Better Off Dead 1985, PG) |
|
| 5 |
The Hunger 2005, R) |
|
| 6 |
True Romance 1993, R) |
|
| 7 |
Owning Mahowny 2003, R) |
|
| 8 |
Near Dark 1987, R) |
|
| 9 |
Novocaine 2001, R) |
|
| 10 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 11 |
Crash 1996, NC-17) |
|
| 12 |
The Room 1998, R) |











