My Favorite Movies


  1. pgiarrusso
  2. Paolo

Some of my favorite movies, in no particular order.

  pgiarrusso's Rating My Rating
1
Inception 2010,  PG-13)
2
Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios (Women on the Verge of a Nervous Breakdown) 1988,  R)
3
Memento 2000,  R)
4
American Beauty 1999,  R)
5
Fight Club 1999,  R)
6
Revolutionary Road 2008,  R)
7
Garden State 2004,  R)
8
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
9
What Dreams May Come 1998,  PG-13)
10
Waking Life 2001,  R)
11
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
12
Donnie Darko 2001,  R)
13
Being John Malkovich 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments