My Favorite Movies
| Pette's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 2 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 4 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 7 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 10 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |
|
| 11 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 12 |
Final Destination 2 2003, R) |
|
| 13 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 14 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 15 |
Saw 2004, R) |
|
| 16 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 17 |
Sin City 2005, R) |
|
| 18 |
Speed 1994, R) |
|
| 19 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Lord of War 2005, R) |
|
| 21 |
American History X 1998, R) |
|
| 22 |
Bad Santa 2003, R) |
|
| 23 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 24 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 25 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 26 |
Crash 2005, R) |


























