My Favorite Movies


  petrzelka's Rating My Rating
1
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
One Flew Over the Cuckoo's Nest
knizka super, film jeste lepsi
2
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
knizka super, divadelni hra (jediny divadlo, kde to hrajou je v Usti nad Labem:)super, film super
3
Amarcord 2009,  R)
4
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
5
The Big Lebowski 1998,  R)
The Big Lebowski
tenhle mam moc rad
6
Hable con Ella (Talk to Her) 2002,  R)
7
Amores Perros 2000,  R)
8
Crna macka, beli macor (Black Cat, White Cat) 1998,  R)
Crna macka, beli macor (Black Cat, White Cat)
My favorite comedy
9
Burnt by the Sun (Utomlyonnye Solntsem) 1994,  R)
10
Full Metal Jacket 1987,  R)
11
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
Simply: I love this movie.
12
Pan's Labyrinth 2006,  R)
13
Twin Peaks: Fire Walk With Me 1992,  Unrated)
14
The Elephant Man 1980,  PG)
15
Mulholland Drive 2001,  R)
16
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments