Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  petrilunden's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
5
Sin City 2005,  R)
6
Tears of the Sun 2003,  R)
7
Seven (Se7en) 1995,  R)
8
Fight Club 1999,  R)
9
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
10
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
11
Inglourious Basterds 2009,  R)
12
Saw 2004,  R)
13
Black Hawk Down 2001,  R)
14
Saving Private Ryan 1998,  R)
15
Angels & Demons 2009,  PG-13)
16
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
17
Heat 1995,  R)
18
Patch Adams 1998,  PG-13)
19
The Wrestler 2008,  R)
20
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
21
Léon (The Professional) 1994,  R)
22
The Silence of the Lambs 1991,  R)
23
The Shining 1980,  R)
24
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
25
Bringing Out the Dead 1999,  R)
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
27
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
28
Alien 1979,  R)
29
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
30
The Ladykillers 2004,  R)
31
Awakenings 1990,  PG-13)
32
Halloween 2007,  R)
33
Halloween 1978,  R)
Halloween
Masterpiece.
34
The Town 2010,  R)
The Town
This one is good movie. It´s like Heat.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments