My Favorite Movies
| petesmart1983's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Glory 1989, R) |
|
| 2 |
Sex and Lucia (Lucía y el sexo) 2001, R) |
|
| 3 |
Some Like It Hot 1959, Unrated) |
|
| 4 |
The Gold Rush 1925, Unrated) |
|
| 5 |
WarGames (War Games) 1983, PG) |
|
| 6 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 7 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 8 |
Mississippi Burning 1988, R) |
|
| 9 |
Valentin 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 11 |
The Other Side of the Bed (El Otro Lado de la Cama) 2002, R) |
|
| 12 |
10 Items or Less 2006, R) |
|
| 13 |
Carmen 2003, Unrated) |
|
| 14 |
Maria Full of Grace 2003, R) |
|
| 15 |
Ghost Dog - The Way of the Samurai 1999, R) |
|
| 16 |
Legend 1986, PG) |
|
| 17 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 18 |
The Hunger 2005, R) |

















