My Favorite Movies
| PeterLuck's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
The Departed 2006, R) |
|
| 4 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 5 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 6 |
Snatch 2001, R) |
|
| 7 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 8 |
American History X 1998, R) |
|
| 9 |
Scarface 1983, R) |
|
| 10 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 11 |
The Doors 1991, R) |
|
| 12 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 13 |
Casino 1995, R) |
|
| 14 |
The Beach 2000, R) |
|
| 15 |
Blow 2001, R) |















