My Favorite Movies
| PeteBuff's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ein unbekannter rechnet ab (Ten Little Indians)(And Then There Were None) 1975, PG) |
|
| 2 |
Monte Carlo or Bust (Those Daring Young Men in Their Jaunty Jalopies) 1969, G) |
|
| 3 |
Those Magnificent Men in Their Flying Machines 1965, G) |
|
| 4 |
School for Scoundrels 1960, Unrated) |
|
| 5 |
Futtocks End 1969, Unrated) |
|
| 6 |
Hannibal Brooks 1969, PG-13) |
|
| 7 |
The Assassination Bureau 1969, PG) |
|
| 8 |
The Ipcress File 1965, Unrated) |
|
| 9 |
When Eight Bells Toll 1971, Unrated) |
|
| 10 |
Our Man Flint 1966, Unrated) |
|
| 11 |
Goldfinger 1964, PG) |
|
| 12 |
From Russia With Love 1963, PG) |
|
| 13 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Layer Cake 2004, R) |
|
| 15 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 16 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 17 |
The Saint 1997, PG-13) |
|
| 18 |
Alfie 2004, R) |
|
| 19 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 20 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 21 |
Office Space 1999, R) |
|
| 22 |
Death Race 2008, R) |
|
| 23 |
The Condemned 2007, R) |























