Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  petaazak's Rating My Rating
1
The Science of Sleep 2006,  R)
2
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
3
Little Miss Sunshine 2006,  R)
4
Bottle Rocket 1996,  R)
5
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
6
Lost In Translation 2003,  R)
7
The Fountain 2006,  PG-13)
8
All the Real Girls 2003,  R)
9
Me and You and Everyone We Know 2004,  R)
10
Donnie Darko 2001,  R)
Donnie Darko
I have a review on my site. www.the-pha.com
11
Oldboy 2004,  R)
12
The Departed 2006,  R)
13
Rushmore 1998,  R)
14
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
15
Equilibrium 2002,  R)
16
2001: A Space Odyssey 1968,  G)
17
The Machinist 2003,  R)
18
Brokeback Mountain 2005,  R)
19
Serenity 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments