My Favorite Movies


  pepzilla's Rating My Rating
1
Dead Poets Society 1989,  PG)
Dead Poets Society
Soul of the teenagers.
2
Scent of a Woman 1992,  R)
Scent of a Woman
Honesty! Must see dancing scence and the defencing speech.
3
Dangerous Minds 1995,  R)
Dangerous Minds
I love it
4
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
Bram Stoker's Dracula
Very touchable love story
5
Against All Odds 1984,  R)
Against All Odds
True love & business
6
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
It's a legend
7
Dead Man Walking 1995,  R)
8
Legends of the Fall 1994,  R)
Legends of the Fall
Never bored to see
9
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
Cinderella.
10
Sense and Sensibility 1995,  PG)
11
The Joy Luck Club 1993,  R)
12
The Sound of Music 1965,  G)
13
Seven Brides for Seven Brothers 1954,  G)
Seven Brides for Seven Brothers
Old fashion country movie
14
Gia 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments