Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  pentrie77's Rating My Rating
1
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
Friday Night Lights
J'aime bien la fin même si je n'ose pas y croire à chaque fois que je le vois.

I love the end even if it's sad!
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
A beautiful love story! And the end is very sad!
3
The Longest Yard 2005,  PG-13)
4
Billy Madison 1995,  PG-13)
5
Maurice Richard (The Rocket) 2007,  PG)
Maurice Richard (The Rocket)
Incredible!!
6
Roméo et Juliette 2006,  Unrated)
7
MVP: Most Valuable Primate 1999,  PG)
8
The Grudge 2004,  PG-13)
9
Air Bud 1997,  PG)
10
Air Bud 2 - Golden Receiver 1998,  G)
11
Air Bud 3 - World Pup 2000,  G)
12
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
13
Air Bud 4 - Seventh Inning Fetch 2001,  G)
14
Air Bud 5 - Spikes Back 2003,  G)
15
50 First Dates 2004,  PG-13)
16
Les Boys 1997,  R)
17
Les Boys 2 1998,  Unrated)
18
Les Boys 3 2001,  Unrated)
19
Les Boys IV 2005,  Unrated)
20
Crazy 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments