My Favorite Movies
| pennyrandall's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 4 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 7 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 8 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 10 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 11 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 13 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 14 |
Grease 1978, PG) |
|
| 15 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 16 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 17 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 18 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 19 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 20 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 21 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 22 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |






















