My Favorite Movies
| PENNNYFTW's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 4 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 7 |
Jawbreaker 1999, R) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 10 |
Employee of the Month 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Heartbreakers 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 14 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 15 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 16 |
A Guy Thing 2002, PG-13) |
|
| 17 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 18 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 19 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Dr. Dolittle 2 2001, PG) |
|
| 22 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 23 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 24 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 25 |
Dickie Roberts - Former Child Star 2003, PG-13) |
|
| 26 |
Daddy Day Care 2003, PG) |
|
| 27 |
Addams Family Values 1993, PG-13) |
|
| 28 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 29 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 30 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
|
| 31 |
Superstar 1999, PG-13) |
|
| 32 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 33 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 34 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 35 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 36 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 37 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 38 |
Hocus Pocus 1993, PG) |
|
| 39 |
Practical Magic 1998, PG-13) |
|
| 40 |
The Craft 1996, R) |
|
| 41 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 42 |
Life-Size 2000, G) |
|
| 43 |
Dick 1999, PG-13) |
|
| 44 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 45 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 46 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 47 |
Sugar & Spice 2001, PG-13) |
|
| 48 |
Death at a Funeral 2007, R) |
|
| 49 |
Spice World 1997, PG) |

















































