My Favorite Movies
| peniche's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 2 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 3 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 4 |
Interstate 60 2002, R) |
|
| 5 |
The Darjeeling Limited 2007, R) |
|
| 6 |
Everything is Illuminated 2005, PG-13) |
|
| 7 |
RoboCop 1987, R) |
|
| 8 |
Waking Life 2001, R) |
|
| 9 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 10 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 11 |
Nacho Libre 2006, PG) |
|
| 12 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 13 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 14 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 15 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 16 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 17 |
Garden State 2004, R) |
|
| 18 |
Yellow Submarine 2012, G) |
|
| 19 |
Help! 1965, G) |
|
| 20 |
Dead Man 1995, R) |
|
| 21 |
Ghostbusters 2 1989, PG) |
|
| 22 |
Friday the 13th 1980, R) |
|
| 23 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 24 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 25 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |

























