My Favorite Movies


  penguin010's Rating My Rating
1
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
2
Romeo Must Die 2000,  R)
3
A Walk to Remember 2002,  PG)
4
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
5
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
6
Serendipity 2001,  PG-13)
7
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
8
Man of the House 2005,  PG-13)
9
Tower of Terror 1997,  Unrated)
10
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
11
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
12
The Sweetest Thing 2002,  R)
13
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
14
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
15
Sailor Moon S 2004,  Unrated)
Sailor Moon S
love this
16
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice 1994,  PG-13)
17
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose 2000,  PG-13)
18
Sailor Moon S 2001,  Unrated)
19
Sailor Moon SuperS 2002,  Unrated)
20
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole 1995,  Unrated)
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole
sailor moon is awsome
21
What Women Want 2000,  PG-13)
22
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
23
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
24
Shooter 2007,  R)
Shooter
great movie
25
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
great i loved it full of action plus it had its funny moments as well i recommend it to any one
26
Bones ,  G)
Bones
aaahhh i love it!!!!!!!!!!!
27
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
i loved this movie even more than the first one! i was amazing! i'm a team edward but when jacob took off his shirt i joined the entire theare in sighing lol
28
My Sister's Keeper 2009,  PG-13)
My Sister's Keeper
loved it made me laugh and cry and trust me it's hard for a movie to make me cry. recomend it to anyone and everyone
29
Morning Glory 2010,  PG-13)
Morning Glory
super cute
30
Red 2010,  PG-13)
Red
watched it over and over again.
31
When in Rome 2010,  PG-13)
When in Rome
OMG MAD ME LAUGH SO HARD!!!! TRULY AMAZING
32
Easy A 2010,  PG-13)
33
The Princess and the Goblin 1994,  G)
34
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
35
The Ghosts of Girlfriends Past 2009,  PG-13)
36
Fool's Gold 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments