My Favorite Movies


  penann's Rating My Rating
1
Gladiator 2000,  R)
2
Gone With the Wind 1939,  G)
3
Primal Fear 1996,  R)
4
Mystic River 2003,  R)
5
The Falcon and the Snowman 1985,  R)
6
Dead Man Walking 1995,  R)
7
Cinderella Man 2005,  PG-13)
8
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
9
Jerry Maguire 1996,  R)
10
Master and Commander: The Far Side of the World 2003,  PG-13)
11
Scent of a Woman 1992,  R)
12
Dog Day Afternoon 1975,  R)
13
Any Given Sunday 1999,  R)
14
The Recruit 2003,  PG-13)
15
Serpico 1973,  R)
16
Heat 1995,  R)
17
The Devil's Advocate 1997,  R)
18
Scarface 1983,  R)
19
An Inconvenient Truth 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments