My Favorite Movies


  peels's Rating My Rating
1
Underworld 2003,  R)
Underworld
pure brilliant i still cant stop watching it
2
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
ive seen this and it is pure briliant its my fav movie ever
3
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
also a bit sad but it is brilliant and it is one of my favourites
4
Saw III 2006,  R)
Saw III
it was defo the best one outta the 3 i loved it all the bllod and guts was brilliant
5
Along Came Polly 2004,  PG-13)
Along Came Polly
brilliant
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
looks really good and jonny depp is hilarious
7
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
ive seen this if you havnt your seriosley missing out, it is fab
8
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
brilliant but lindsay lohan she makes everything good
9
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
is really good
10
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
awsome
11
Jaws 1975,  PG)
Jaws
awsome
12
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
brilliant
13
Saw 2004,  R)
Saw
brill
14
Saw II 2005,  R)
Saw II
brill
15
Saw IV 2007,  R)
Saw IV
brilliant
16
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
Die Hard 3: With a Vengeance
this is bril i love this film
17
Die Hard 1988,  R)
Die Hard
great
18
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
brill
19
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder)
brilliant

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments