My Favorite Movies
| PebblesRubble's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 2 |
Final Destination 2 2003, R) |
|
| 3 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 4 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Sky High 2005, PG) |
|
| 7 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 8 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 16 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 18 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
|
| 19 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |
|
| 20 |
Rodgers & Hammerstein - The Sound of Movies 1995, Unrated) |
|
| 21 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 22 |
The Pirate Movie 1982, PG) |






















