My Favorite Movies
| pea73's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pride and Prejudice , Unrated) |
|
| 2 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 3 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 4 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 7 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 8 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 10 |
Boomerang 1992, R) |
|
| 11 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 12 |
Demolition Man 1993, R) |
|
| 13 |
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 1991, PG-13) |













