My Favorite Movies


  paumaneiro's Rating My Rating
1
Before Sunrise 1995,  R)
2
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
3
The Shining 1980,  R)
4
Big Fish 2004,  PG-13)
5
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
6
Splendor in the Grass 1961,  Unrated)
7
Peter's Friends 1992,  R)
8
The Notebook 2004,  PG-13)
9
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
10
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments