My Favorite Movies


  paulo2k2's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
2
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
3
Donnie Darko 2001,  R)
4
The Lion King 1994,  G)
5
Beauty and the Beast 1991,  G)
6
Apollo 13 1995,  PG)
7
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
8
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
9
Trainspotting 1996,  R)
10
Big Fish 2004,  PG-13)
11
Back to the Future 1985,  PG)
12
Pulp Fiction 1994,  R)
13
Reservoir Dogs 1992,  R)
14
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
15
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
16
Shrek 2001,  PG)
17
School of Rock 2003,  PG-13)
18
This Is Spinal Tap 1984,  R)
19
Minority Report 2002,  PG-13)
20
Dirty Harry 1971,  R)
21
Saving Private Ryan 1998,  R)
22
Flags of Our Fathers 2006,  R)
23
Letters from Iwo Jima 2006,  R)
24
Garden State 2004,  R)
25
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
26
Braveheart 1995,  R)
27
Shaun of the Dead 2004,  R)
28
Wedding Crashers 2005,  R)
29
Superbad 2007,  R)
30
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) 1968,  PG-13)
31
The Departed 2006,  R)
32
The French Connection 1971,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments