My Favorite Movies


  paulmills's Rating My Rating
1
Sin City 2005,  R)
2
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
3
Super Troopers 2002,  R)
4
National Treasure 2004,  PG)
5
Eurotrip 2004,  R)
6
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
7
For Your Eyes Only 1981,  PG)
8
Never Say Never Again 1983,  PG)
9
Forrest Gump 1994,  PG-13)
10
Payback 1999,  R)
11
Half Past Dead 2002,  PG-13)
12
The Green Mile 1999,  R)
13
Road Trip 2000,  R)
14
Team America - World Police 2004,  R)
15
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
16
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
17
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
18
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
19
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
21
Goldfinger 1964,  PG)
22
GoldenEye 1995,  PG-13)
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
24
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
25
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
27
The X-Files - Fight the Future 1998,  PG-13)
28
The World Is Not Enough 1999,  PG-13)
29
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
30
Belly of the Beast 2003,  R)
31
Above the Law 1988,  R)
32
Exit Wounds 2001,  R)
33
Fire Down Below 1997,  R)
34
The Spy Who Loved Me 1977,  PG)
35
Hard to Kill 1990,  R)
36
Licence To Kill 1989,  PG-13)
37
Live and Let Die 1973,  PG)
38
Out for a Kill 2003,  R)
39
Moonraker 1979,  PG)
40
On Her Majesty's Secret Service 1969,  PG)
41
Octopussy 1983,  PG)
42
The Foreigner 2003,  R)
43
The Living Daylights 1987,  PG)
44
The Man with the Golden Gun 1974,  PG)
45
The Specialist 1994,  R)
46
Thunderball 1965,  PG)
47
Under Siege 1992,  R)
48
Under Siege 2: Dark Territory 1995,  R)
49
You Only Live Twice 1967,  PG)
50
Diamonds Are Forever 1971,  PG)
51
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
52
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
53
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
54
Casino Royale 2006,  PG-13)
55
The Prestige 2006,  PG-13)
56
Hot Fuzz 2006,  R)
57
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
58
Get Carter 2000,  R)
59
50 First Dates 2004,  PG-13)
60
The Matrix 1999,  R)
61
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
62
The Illusionist 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments