Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  pauljalessi's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Love it!
-PJA
2
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
I really enjoyed this movie.
PJA
3
American History X 1998,  R)
American History X
Ed Norton was awesome..
-PJA
4
GoodFellas 1990,  R)
5
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
A Must See!!!!
PJA
6
Blood Diamond 2006,  R)
7
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
I Classic...
PJA
8
The Usual Suspects 1995,  R)
The Usual Suspects
Love it!!!!
PJA
9
Seven (Se7en) 1995,  R)
10
Fight Club 1999,  R)
11
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
Great film.
PJA
12
Taps 1981,  PG)
13
Good Will Hunting 1997,  R)
14
Walk the Line 2005,  PG-13)
15
Heat 1995,  R)
Heat
Bobby D!!!!!!
PJA
16
The Aviator 2004,  PG-13)
17
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
Loved it and I can't wait for #2!!!!!
PJA
18
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
19
The Boondock Saints II: All Saints Day 2009,  R)
20
Knuckle Draggers 2008,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments