My Favorite Movies
| paulhue86's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cool Hand Luke 1967, PG) |
|
| 2 |
Dog Day Afternoon 1975, R) |
|
| 3 |
A Man for All Seasons 1966, G) |
|
| 4 |
Frenzy 1972, R) |
|
| 5 |
Rebecca 1940, Unrated) |
|
| 6 |
Doctor Zhivago 1965, PG-13) |
|
| 7 |
The Bridge on the River Kwai 1957, PG) |
|
| 8 |
Sweet Smell of Success 1957, Unrated) |
|
| 9 |
Elmer Gantry 1960, Unrated) |
|
| 10 |
The Big Country 1958, Unrated) |
|
| 11 |
The Man in the Gray Flannel Suit 1956, Unrated) |
|
| 12 |
Duel in the Sun 1946, Unrated) |
|
| 13 |
Midnight Cowboy 1969, R) |
|
| 14 |
Father Goose 1964, Unrated) |
|
| 15 |
Operation Petticoat 1959, Unrated) |
|
| 16 |
Marathon Man 1976, R) |
|
| 17 |
Lenny 1974, R) |

















