My Favorite Movies
| pauldeng's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Coming to America 1988, R) |
|
| 2 |
American Pie 1999, R) |
|
| 3 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 4 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 8 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 9 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 10 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 11 |
What Love Is 2006, R) |
|
| 12 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Hancock 2008, PG-13) |
|
| 14 |
Above the Rim 1994, R) |














