Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  paulcopley3's Rating My Rating
1
Bad Boys 1995,  R)
2
Bad Boys II 2003,  R)
3
The Lost Boys 1987,  R)
4
Lethal Weapon 1987,  R)
5
Lethal Weapon 2 1989,  R)
6
Lethal Weapon 3 1992,  R)
7
Lethal Weapon 4 1998,  R)
8
Iron Eagle 1985,  PG-13)
9
Iron Eagle II 1988,  PG)
10
Iron Eagle III - Aces 1992,  R)
11
Iron Eagle IV (Iron Eagle on the Attack) 1996,  PG-13)
12
Beverly Hills Cop 1984,  R)
13
Beverly Hills Cop II 1987,  R)
14
Beverly Hills Cop III 1994,  R)
15
Kindergarten Cop 1990,  PG-13)
16
Man of the House 2005,  PG-13)
17
Road House 1989,  R)
18
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
really good
19
Liar Liar 1997,  PG-13)
20
Baby's Day Out 1994,  PG)
Baby's Day Out
got it really funny great film
21
Twister 1996,  PG-13)
22
War of the Worlds 2005,  PG-13)
23
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
one of the best films
24
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
really good
25
School of Rock 2003,  PG-13)
26
The Terminator 1984,  R)
The Terminator
good film
27
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
28
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
Terminator 3 - Rise of the Machines
great
29
Die Hard 1988,  R)
30
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder)
love it
31
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
Die Hard 3: With a Vengeance
great

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments