My Favorite Movies
| paul254's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Aliens 1986, R) |
|
| 2 |
The Thing 1982, R) |
|
| 3 |
Videodrome 1983, R) |
|
| 4 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 5 |
Dead Alive (Braindead) 1992, R) |
|
| 6 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985, PG-13) |
|
| 11 |
Hero 2002, PG-13) |
|
| 12 |
RoboCop 1987, R) |
|
| 13 |
The Running Man 1987, R) |
|
| 14 |
Star Wars , PG) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 16 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 17 |
The City of Lost Children (La Cité des Enfants Perdus) 1997, R) |
|
| 18 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 19 |
The Abyss 1989, PG-13) |
|
| 20 |
Rear Window 1954, PG) |
|
| 21 |
Gremlins 1984, PG) |





















